Mochila bag po raz kolejny

Kolejna wersja mochili. Mam nadzieję, że przyszła właścicielka ( torba robiona na prezent) nie ma teraz czasu na oglądanie mego bloga.

Tym razem wersja brązowo-biała – i trochę więcej szczegółów technicznych. Zrobiłam ją z włóczki Drops Safran. Zużyłam około 8 – 50-gramowych motków. Torba ma wymiary : wysokość 28 cm, a szerokość – 23 cm.

Dno jest wzorzyste, przy czym dla usztywnienia wrobiłam również żyłkę do kosiarki

Sznureczek wyplotłam na dysku.

Powstał całkiem fajny wzór. Podzielę się z Wami pomysłem – jak robiąc sznurek – i nie zwariować z plątaniem nitek. Ja przygotowałam 4- metrowe pasma – po fakcie okazało się, że wystarczyłyby trzy metry.

Wykorzystałam zapięcia do torebek kupione w znanej szwedzkiej sieci handlowej

Pasma włóczki nawinęłam na te spinki –

I dalej to już tylko przekładamy nitki – nie gubiąc kolejności .

Po zrobieniu sznurka – należy go przełożyć przez dziurki – i na końcu doczepić chwosty.

Na koniec pasek – robiłam go w poprzek – z 408 oczek.  Uwaga – każdy rząd rozpoczynam od prawej do lewej.  Po zrobieniu rzędu – obcinam nitki – i od nowa od prawego brzegu .Nie obracam robótki. Robiąc w ten sposób zachowamy identyczny wygląd wszystkich rzędów.  Co zrobić z nitkami ? W tej torbie wykorzystałam końcówki na zrobienie chwosta. W wersji niebieskiej – obszyłam końce ściegiem zygzakowatym na maszynie.  Pasek oraz obrzeże torby wykończyłam ściegiem rakowym.

 

Jeśli ten krótki opis nie wystarczy – proszę zostawcie opinie. Może skuszę się na zrobienie filmu instruktażowego.

8 komentarzy

 1. Przecudnej urody torba! Wszystko mnie zachwyca: kolory, wzór, pasek, dokładność wykonania! Gdybym dostała tą torbę jako prezent, udusiłabym ofiarodawcę z radości 😉 Dzięki za wskazówki dotyczące wykonania. Jedno, z czym zawsze jest problem , to „schodek” powstający podczas zmiany kolorów, oraz przesunięcie wzoru w okrążeniach. Obejrzałam parę filmików, które podpowiadają jak to rozwiązać. Takie filmy bardzo ułatwiają pracę. Widzę, że masz na koncie już kilka pięknych toreb i wspaniale opanowaną technikę. Ja osobiście nie próbowałam jeszcze robić takiej torby, ale ogromnie mi się podobają. Z pewnością skorzystałabym z porad bardziej doświadczonej osoby.

 2. Dołączam się do zachwytu, ja szczęśliwa posiadaczka prezentu!! Może nie udusiłam Hani z radości ale „szczęka opadła” jak zobaczyłam to dzieło. Zapewniam, że w realu wygląda równie pięknie i interesująco jak na zdjęciach i wykonana z dbałością o każdy szczegół i nie jest to tylko pierwsze wrażenie.Po prostu WOW! Dziękuję!!!!

  1. Bardzo się cieszę, że się podoba. Takie słowa podnoszą na duchu – i to jak….aż chce się robić, robić , szukać nowych pomysłów.

  1. Witam, wzór boków torby rysowałam sama na kartce w kratkę, więc tylko to mogę podesłać. Wzór na dno torby znalazłam w internecie. Pasek – to znowu moja inwencja – czyli kartka w kratkę i kolorowe kredki. Pozdrawiam Hania

 3. Piękna torba tylko potrzebuje podpowiedzi jeśli chodzi o dziurki na sznurek w którym momencie trzeba je zrobić co ile jak później pasek zrobić.
  Dziękuję za każdą podpowiedź

  1. Po zrobieniu całego wzoru robię dwa lub trzy okrążenia półsłupków, każdy w innym kolorze. Ilość dziurek w zależności od obwodu torby. Po zrobieniu dziurek robię dodatkowo 3 lub nawet 4 rzędy półsłupków i wykańczam ściegiem rakowym/ Pasek doszywam symetrycznie. W jednej torbie mam przyszyty nad dziurką, w drugim, pomiędzy. Obie metody sprawdzają się.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *