Pierwszy z kapturem i niespodzianką

Co jest niespodzianką ?

sweterek z niespodzianką

Tył sweterka

Pomysł utkwił mi w głowie po przeglądaniu Pinterestu. Wzór znalazłam w książkach – i to w dwóch. Za nic jednak nie wychodził w praktyce. Rozpisałam go po mojemu – i poszło.

Miałam tylko 8 motków włóczki – Flora . Zaczęłam od tyłu i z przerażeniem stwierdziłam, że wełny ubywa zbyt szybko. Cóż – albo będzie sweterek bez kaptura, albo dokupię włóczkę. Na szczęście rękawy i przód nie były już tak zachłanne na włóczkę i spokojnie starczyło na kaptur. Nawet jeden motek jeszcze został. Kaptur zrobiłam w ten sposób, że na brzegach dekoltu nabrałam oczka i pierwsze 8 oczek, oraz ostatnie 8 oczek stanowiły plisę.

Jak zrobić taką plisę? zaczynamy od prawej strony kaptura .

Rząd pierwszy :

oczko brzegowe zdjąć, kolejne oczko zdjąć bez przerobienia, nitka z tyłu robótki, 4 oczka prawe, kolejne oczko zdjąć bez przerabiania – nitka z tyłu, oczko lewe, dalej będą oczka prawe kaptura i dochodzimy do ostatnich 8 oczek : o lewe, kolejne oczko zdjąć bez przerobienia, nitka z tyłu, 4 oczka prawe, kolejne oczko zdjąć bez przerobienia – nitka z tyłu i ostatnie oczko na prawo. Rząd drugi – pierwsze oczko zdjąć, kolejne przerobić na lewo, 4 oczka prawe, kolejne na lewo i ostatnie na prawo. Dalej mamy lewe oczka kaptura i dochodzimy do ostatnich 8 oczek, które przerabiamy : oczko prawe, oczko lewe, 4 oczka prawe, o.lewe, o prawe. Mamy w ten sposób duży prostokąt i po jego bokach plisy. Teraz wystarczy ładnie zszyć pośrodku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *